Oracle: zainteresowaniem cieszą się rozwiązania BI

 Pomimo ograniczonych budżetów na inwestycje IT dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania raportujące i analizujące, nazywane w skrócie BI (Business Intelligence) – zauważa Andrzej Dopierała, prezes zarządu Oracle Polska. - W sposób szybki i nieskomplikowany pozwalają one menedżerom sprawdzić rentowność firmy oraz w razie jakichkolwiek problemów, niezwykle szybko zareagować na zmieniające się realia.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 

Zdaniem prezesa Dopierały, wiele planowanych inwestycji w IT zostało wstrzymanych pod koniec 2008 roku i ten trend zaciskania pasa utrzymuje się w roku bieżącym.

To spowolnienie gospodarcze spowodowało w firmach komercyjnych wzmożone i uzasadnione zainteresowanie rozwiązaniami ukierunkowanymi na minimalizację kosztów operacyjnych i optymalizację procesów gospodarczych – mówi Andrzej Dopierała.

Jak wskazuje prezes Oracle Polska, należą do nich np. narzędzia poprawiające kontrolę nad przepływem finansów, wpływające na zwiększenie efektywności pracy, sprawniejsze zarządzanie kapitałem ludzkim i innymi zasobami, lepsze planowanie produkcji, zarządzanie magazynem, czy aplikacje do zarządzania transportem, projektami oraz zaopatrzenie internetowe.

Strategia produktowa Oracle określona na kilka najbliższych lat jest niezależna od sytuacji gospodarczej i jest związana przede wszystkim z wprowadzaniem na rynek polski najważniejszych rozwiązań przejętych w ostatnim czasie przez Korporację Oracle – mówi prezes Dopierała. Strategicznym segmentem produktów jest dla nas oprogramowanie warstwy pośredniej, zwłaszcza w takich obszarach jak włączenie do oferty produktów BEA, Systemy analityczne, Zarządzanie tożsamością oraz Zarządzanie treścią. Pozostałe produkty to rozliczne aplikacje branżowe i dziedzinowe, będące przed przejęciem liderami w swoich segmentach rynku IT.

Prezes Dopierała wskazuje, że reakcją bezpośrednią Oracle na kryzys jest szersze propagowanie specyficznych rozwiązań modułowych, przynoszących bardzo szybko zwrot z inwestycji i kupowanych w trudnych czasach chętniej niż złożone systemy, dla których korzyści z wdrożenia pojawiają się dopiero po kilku latach.

Oracle już od kilku lat głosi zasadę konstruowania systemów zgodnie z potrzebami wymuszanymi przez procesy biznesowe w oparciu o predefiniowane usługi, dostarczane przez specjalizowane aplikacje dziedzinowe – mówi Andrzej Dopierała.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top