Grupa Lotos przeznacza ponad 20 mln zł rocznie na systemy i projekty IT

WNPGrupa Lotos przeznacza ponad 20 mln zł rocznie na utrzymanie systemów i projekty informatyczne, poinformował agencję ISB dyrektor biura zarządzania informatyką Tadeusz Rogaczewski.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Wydatki na tym poziomie pozwalają nam zapewnić efektywne utrzymanie i stabilny rozwój systemów IT – powiedział Rogaczewski ISB. Dodał, że podobnej wysokości wydatków można spodziewać się w przyszłym roku.
Zapowiedział też, że obecnie Grupa Lotos w dziedzinie informatyki, będzie inwestować głównie we wsparcie pionu handlowego - systemy, które wspierają działania procesów biznesowych. „Inwestujemy również w systemy komunikacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej" oraz system HR.

Według przedstawicieli grupy, w związku z jej projektami w sektorze poszukiwaczo-wydobywczym, także w tym obszarze wdrażane są nowoczesne rozwiązania IT.
Obecnie jako pierwsza firma paliwowa w Polsce wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia kapitałowych analiz oraz ocen ryzyka inwestycyjnego projektów związanych z poszukiwaniem i eksploatacją ropy naftowej na szelfie Bałtyku czy polach norweskich - powiedział ISB Wojciech Pukowski, szef biura informatyki i telekomunikacji Lotos Petrobaltic, spółki, która odpowiada za upstream w GL.
Dodał, że Lotos, jako pierwsza firma paliwowa w Polsce, wykorzystuje najnowocześniejsze oprogramowania Landmark i Petrel, dostarczane przez światowych potentatów branży wydobywczej - amerykańskie firmy Hulliburton i Schlumberger.

Firma pracuje też nad optymalizacją i zintegrowaniem systemów wspierających procesy drugoplanowe dla których narzędziami są systemy IT Grupy Lotos i Petrobaltiku.
W tej chwili integrujemy zarówno systemy komunikacji, systemy sieciowe i inne wspierające upstream - powiedział Rogaczewski.
Według Pukowskiego, stworzenie nowoczesnego IT w Lotos Petrobaltic, którego celem będzie wspieranie całego upstream powinno zająć 4 lata.

Rogaczewski poinformował, że obecnie na bazie zatwierdzonej strategii Grupy Lotos jest opracowywana strategia IT na lata 2011-2015.
Ta strategia pokaże nie tylko kierunki zmian, czy rozwoju systemu, ale też budżety, które planujemy na lata 2011-2015 - powiedział dyrektor.
Dodał, że dział IT będzie chciał przekonać zarząd, aby po 2011-2012 roku doinwestować informatykę, aby dać użytkownikom jeszcze nowocześniejsze narzędzia.

Wśród dostawców IT Grupy Lotos znajdują się notowane na GPW: Asseco Poland, Comarch i Sygnity, a w segmencie upstream: Halliburton oraz Schlumberger.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top