Perspektywy IT w sektorze przemysłowym w 2011 r.

WNPZwiększone zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania IT w sektorze przemysłowym jest efektem wychodzenia z kryzysu gospodarczego, wzrostu konkurencyjności na rynku oraz globalizacji polskich przedsiębiorstw. Wydatki na nowe technologie przestały być traktowane jako jeden z wielu kosztów działalności i stały się ważnym składnikiem inwestycji w modernizację i rozwój przedsiębiorstw.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Ponadto obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na systemy automatyzujące kluczowe procesy, które integrują informacje na potrzeby sprawnego zarządzania przedsięwzięciami i usługami IT. Dlatego przewidujemy, że niesłabnącym zainteresowaniem w firmach z sektora przemysłowego będą cieszyły się systemy wspomagające zarządzanie (ERP), rozwiązania wspierające sprzedaż i obsługę klienta (CRM) i systemy zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) oraz rozwiązania wspomagające podejmowanie decyzji (Business Intelligence).

Dodatkowo wzrasta zapotrzebowanie na portale (korporacyjne, B2C, B2B) oraz platformy integracji i wymiany danych. W większych firmach coraz więcej uwagi poświęca się wdrażaniu zasad ładu informatycznego, w tym zarządzaniu poziomem usług (ITIL). Podobnie jak w innych sektorach coraz istotniejsze jest zrozumienie przez dostawców IT potrzeb biznesowych organizacji, tak aby dostarczone rozwiązania były „skrojone na miarę” i stanowiły wartość dodaną dla całości firmy.

Paweł Wiechecki, Dyrektor sektora przemysłowego w Infovide-Matrix SA

Źródło: wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top