ipcc logo 2016 okInfor ogłosił wprowadzenie aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla detalistów omnichannel i właścicieli marek modowych, służące optymalizacji stanów magazynowych, zwiększeniu planowania popytu i dostaw, podniesieniu efektywności fabryk i przyspieszeniu wprowadzania produktów na rynek.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Nowe rozwiązania wykorzystują uczenie się maszyn (ML – machine learning), są już dostępne i składają się z aplikacji takich jak: Infor Retail Allocation, Infor Omni-Channel Planning for Brands, najnowsza wersja Infor CloudSuite PLM for Fashion oraz Infor Nexus RFID Scan & Pack.

Jordan K. Speer, zajmująca się badaniami globalnego łańcucha dostaw w IDC powiedziała:

Retailerzy, którzy nie potrafią zminimalizować kosztów planowania produktów i ich cyklu życia w całym łańcuchu dostaw, od początku do odbiorcy końcowego, nie będą w stanie konkurować z innym dostawcami. Optymalizacja wymaga umiejętności projektowania, próbkowania i produkowania tak blisko rynku, jak to możliwe, oraz jak najszybszego i bardzo wydajnego przesuwania towarów – zarówno w operacjach e-commerce’owych, jak i operacjach w sklepów stacjonarnych.


Wszystko to wiąże się, po pierwsze, z dokładnym wglądem w stany magazynowe, a po drugie - z umiejętnością realizacji zamówień z optymalnej w danym momencie lokalizacji, z uwzględnieniem szerokiego spektrum nieustannie zmieniających się czynników. – kontynuuje Jordan. „Bez analityki i ujednoliconych systemów zapewniających jedną wersję danych, wgląd w te dane i możliwości podejmowania na tej podstawie mądrych decyzji, retailerzy nie przetrwają w dzisiejszej rzeczywistości.


Rod Johnson, dyrektor zarządzający w Infor America powiedział:

Nieustanna inwestycja Infor w rozwój systemów wykorzystujących uczenie się maszyn i zaawansowane planowanie zapewni detalistom i właścicielom marek nowe potężne możliwości. Po pierwsze, otrzymają oni niesłychanie dokładny widok popytu komponentów i wyrobów gotowych. Po drugie, zyskają platformę wykonawczą, która wspiera nawet bardzo krótkie cykle życia produktu. To połączenie zredukuje ilość odpadów, pracy i przecen w całym łańcuchu dostaw, od guzika do wyrobu gotowego.


Infor Retail Allocation

Aplikacja Infor Retail Allocation wykorzystuje uczenie się maszyn do pokonywania wyzwań związanych z rozmieszczaniem towarów tak, by zmaksymalizować „pełną cenę” oraz zminimalizować obniżki i ilość odpadów.

Rozwiązanie obsługuje wszystkie rodzaje i modele łańcucha dostaw, łącznie z dostawcami, centrami dystrybucji i sklepami. Umożliwia detalistom utworzenie planu alokacji w danych okresach czasu, od wypuszczenia produktu na rynek po wydanie do klienta lub wycofanie, optymalizując marżę cyklu życia dla każdego produktu.

Infor Retail Allocation to jedno z pierwszych rozwiązań na rynku wykorzystujących uczenie się maszyn i umożliwiających detalistom zatowarowanie centrów dystrybucji i alokację do sklepów w jednym procesie. Jest także unikatowe w redukcjowaniu pracy wymaganej przy alokacji.

Infor Omni-Channel Planning for Brands

Infor Omni-Channel Planning for Brands wykorzystuje uczenie się maszyn w planowaniu popytu i dostaw, pomagając firmom z branży Fashion zarządzać kanałami sprzedaży bezpośrednio do klienta oraz B2B w rozwiązaniu, które zaprojektowane jest do obsługi obydwu typów popytu.

Dzięki Infor Omni-Channel Planning for Brands, firmy nie muszą już wybierać dwóch osobnych narzędzi, ani narzucać jednemu kanałowi narzędzia, które pasuje do drugiego kanału. Rozwiązanie wspiera planowanie popytu w modelu B2B oraz retail; planowanie dostaw, które konsoliduje popyt; alokację do kanałów, klientów B2B i sklepy; planowanie komponentów w oparciu o BOM (zestawienie materiałowe) oraz zarządzanie minimalną wartością zamówienia (MOQ). Ponadto, jest zintegrowane z siecią łańcucha dostaw w ramach Infor Nexus, umożliwiając współpracę z dostawcami komponentów, fabrykami i B2B.

Infor Omni-Channel Planning for Brands to jedno z pierwszych rozwiązań omnichannel do planowania popytu i dostaw, które wykorzystuje uczenie się maszyn. Umożliwia detalistom sprawne tworzenie planów dla kanałów retail i B2B naraz, oraz pomaga zredukować odpady, obniżki i ilość pracy związanej z planowaniem.

Infor CloudSuite PLM for Fashion

Infor CloudSuite PLM for Fashion (wersja nr 16) pomaga projektantom modowym wprowadzać produkty i kolekcje na rynek szybciej i w bardziej ustrukturyzowany i kontrolowany sposób. Dzięki jednemu, spójnemu i rzetelnemu źródłu danych, marki modowe mogą wydajnie wykorzystywać dane z kolekcji na kolekcję.

Nowoczesny interfejs aplikacji, z funkcjami „przeciągnij i upuść” pomaga użytkownikom łatwo zarządzać informacją, której potrzebują. Mocne funkcjonalności współpracy z partnerami zapewniają im dostęp do wybranych możliwości systemu w celu przeglądania informacji i komentowania procesu próbkowania, co redukuje nieuporządkowaną komunikację emailową.

System Infor CloudSuite PLM for Fashion jest zintegrowany z Infor CloudSuite Fashion (M3) na jednej platformie Infor OS, dzięki której dane są bezproblemowo przekazywane pomiędzy tymi aplikacjami. Zadania workflow są definiowane dla kompletnych procesów, niezależnie od tego, skąd pochodzą dane. Dokumenty utworzone w Infor CloudSuite PLM są przechowywane w aplikacji Document Management w ramach Infor OS. Dane te są spójne, zintegrowane i aktualizowane wraz z nowymi wersjami.

Infor Nexus Scan & Pack Rozwiązanie Infor Nexus Scan & Pack umożliwia detalistom i właścicielom marek modowych wykorzystanie etykiet RFID w procesie pakowania w fabryce, zwiększając jego dokładność oraz usprawniając wydajność i zgodność zakładu z przepisami. Dane z elektronicznego kodu EPC są czytane i weryfikowane, wyłapywane są duplikaty i fałszywe etykiety, generowany zostaje dowód dostawy na poziomie produktu, bez konieczności fizycznej obsługi każdego przedmiotu.

Rozwiązanie jest częścią zestawu Nexus Factory Management, który umożliwia komunikację i wymusza zgodność z wymogami dotyczącymi pakowania kartonów i ich i etykietowania. System tworzy automatycznie zgodne z przepisami etykiety kartonów oraz wyprzedzające zawiadomienie o wysyłce (KND). Skanowanie RFID odbywa się na poziomie pojedynczego przedmiotu i usprawnia operacje pakowania. Dane EPC mogą być wykorzystane, razem z aplikacją Infor Nexus Supply Chain Traceability, do inicjatyw chroniących markę.

Źródło: www.i-pcc.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top