Zespół projektu Bloodhound połączył siły z firmą Oracle, aby pobić rekord prędkości na lądzie i zainspirować przyszłe pokolenia młodych naukowców i inżynierów.
Jako nowy partner w dziedzinie chmury firma Oracle dostarczy technologię, która pomoże inżynierom projektu Bloodhound gromadzić, analizować i transmitować dane z ponad 500 czujników zainstalowanych w ponaddźwiękowym pojeździe Bloodhound SSC do sal lekcyjnych na całym świecie. Informacje te pozwolą uczniom dokładnie zobaczyć, jak technologia umożliwia najszybszemu kołowemu pojazdowi na naszej planecie przekroczyć barierę prędkości 1000 mil na godzinę (ok. 1609 km/h).

To przełomowe przedsięwzięcie inżynierskie pomoże nauczycielom zainspirować uczniów do zgłębiania przedmiotów ścisłych oraz technologii, inżynierii i matematyki (ang. science, technology, engineering, maths — STEM). Projekt stał się już czołowym źródłem pomysłów w obszarze STEM, ponieważ co roku ponad sto tysięcy uczniów i studentów szkół w Wielkiej Brytanii realizuje związane z nim zadania. Kolejne miliony angażują się w tę inicjatywę na całym świecie, a z uwagi na planowane w tym roku rozpoczęcie testów na torze oczekiwany jest dalszy wzrost popularności projektu.
Wyścig lotniczy i kosmiczny z lat 60. XX w. zainspirował całą falę młodych ludzi do zawodowego zajęcia się naukami ścisłymi i inżynierią” — powiedział Richard Noble, dyrektor projektu Bloodhound. „Mamy nadzieję, że Bloodhound pomoże nam osiągnąć podobny efekt, ponieważ zmagamy się obecnie z dotkliwym niedoborem ludzi dysponujących umiejętnościami technicznymi. Chcemy, aby uczniowie i studenci poczuli, że są z nami na miejscu podczas naszej próby pokonania bariery 1609 km/h, a dzięki współpracy z firmą Oracle będziemy w stanie spełnić tę obietnicę.
Technologia Oracle pomaga inżynierom projektu Bloodhound nie tylko w realizacji związanego z nim programu edukacyjnego, lecz także w optymalizacji pojazdu Bloodhound SSC przed ambitną próbą bicia rekordu prędkości. Dzięki możliwości wglądu w działanie poszczególnych komponentów i technologii w samochodzie w czasie rzeczywistym zespół prowadzący projekt Bloodhound będzie mógł szybko dostrzegać i eliminować wszelkie problemy techniczne pojawiające się w trakcie przygotowań do próby pokonania bariery 1609 km/h. Pierwszy ważny sprawdzian czeka to rozwiązanie w październiku, gdy ma się odbyć pierwszy test z prędkością 322 km/h (200 mil na godzinę) w Newquay w Kornwalii.
Projekt Bloodhound stawia na prędkość osiąganą na wiele sposobów” — powiedział John Abel, kierownik projektu Bloodhound w firmie Oracle. „Inżynierowie zespołu będą potrzebować szybko udostępnianych danych i jeszcze szybciej przeprowadzanych analiz, aby móc odpowiednio dostosowywać ten unikatowy prototyp, który przesuwa granice projektów komputerowych i technologii materiałowej. Nasze rozwiązania będą podstawą tych analiz przez najbliższe dwa lata. Mamy nadzieję, że Bloodhound stanie się nowym punktem odniesienia dla ludzkiej pomysłowości, a przy tym zwiększy popularność przedmiotów ścisłych na całym świecie.
Oracle dołącza do innych partnerów projektu, takich jak Castrol, Zhejiang Geely Holding Group, Nammo, MTN, Rolex, Rolls Royce oraz wielu technicznych partnerów i dostawców.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top